Prof. Dr. Alptekin Erkollar

Prof. Dr. Alptekin Erkollar, İşletme ve işletme enformatiği alanlarındaki doktora dereceleri sonrasında, 20 yılın üzerinde, Avrupa Birliği, Amerika ve Singapur’daki üniversitelerde dersler ve seminerler vermiştir. Yurt içi ve yurtdışında özellikle proje yönetimi, işletme analizi ve optimizasyonu, Yalın Üretim, ERP sistemleri, Bulut uygulamaları, Mobil uygulamalar, Endüstri 4.0 ve IT alanında çalışmakta olup, işletmelere bu alanlarda verilmiş olan çok sayıda danışmanlıkları, eğitimleri mevcuttur.

Danışman olarak Avrupa Birliğinde kayıtlı olan Erkollar „Member of independent experts for European Research and Innovation for the European Commission“, Member of Board of Directors, ETCOP Corp. sorumluluklarını taşımaktadır. Swiss Federal Institute of Technology’de jüri üyesi olarak görevli olup 2015 yılından beri Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesinde Prof. Dr. olarak çalışmaktadır.

Yurt içi ve dışında birçok bilimsel derneğin yönetim kurullarında görevli olup 100’ün üzerinde ödül sahibidir. ERP alanındaki yazılımlarda uzman ve eğitimci sertifikalarına sahip olup özellikle KOBİLER alanında verilmiş çok sayıda seminer ve konuşmaları olan Erkollar, Avrupa, Amerika ve Türkiye’de SAP ve Microsoft Kongrelerinde ve panellerde davetli konuşmacı olarak eğitimler vermiştir. Eserleri Amerika, Kanada, Avustralya, Avrupa ve Japonya’da yayınlanmıştır.