Aydan Bilgel

Aydan BİLGEL 1971 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayarak Yıldız Teknik Üniversitesi Fizik bölümünden mezun oldu.

Bugüne kadar Kalite Yönetim Sistemleri, Toplam Kalite, Stratejik Yönetim ve Planlama, İnsan Kaynakları ve Lojistik alanları başta olmak pek çok konuda uzmanlık, temel beceri ve yetkinlik programlarına katılmıştır.

İş hayatına 1997 yılında Mars Logistics şirketinde Satış Uzmanı olarak başlamış, sırasıyla Kalite Güvence Uzmanı, Kalite Yönetim Müdürü ve Kurumsal Gelişim Müdürü görevlerinde bulunmuş ve 2015 yılında şirketteki kariyerini sonlandırmıştır.

2015 yılında Artı Bilgi Danışmanlık şirketini kurmuştur. Kalite, insan kaynakları, müşteri ve süreç geliştirme, stratejik planlama konuları başta olmak üzere EFQM Mükemmellik Modeli konusunda da danışmanlık hizmeti vermektedir.

2015 yılından beri SGS firmasında denetçi ve eğitmen olarak yarı zamanlı görev almaktadır.

2004 yılından itibaren Ulusal Kalite Ödül sürecinde değerlendiricilik yapmaktadır.

2008 yılından beri Lojistik Derneği (LODER) Yönetim Kurulunda görevlidir. Sektöre özel çalışmalar için projelerde yer almaktadır. Uzmanlık alanları, Toplam Kalite Yönetimi, Kalite Yönetim Sistemleri ve sertifikalandırma, Süreç Geliştirme ve Süreç Yönetimi, Stratejik Planlama, Sürdürülebilirlik, Lojistik.