Hasan Aydemir

Parça Tedarik Yönetimi Müdür Yardımcısı, TOYOTA Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş.

1974 yılında Afyonkarahisar’da doğdu. Ankara Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden 1996 yılında mezun oldu. İş hayatına 1996 yılında Afyon Oruçoğlu Yağ Fabrikasında planlama mühendisi olarak başladı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra sırasıyla Galkon A.Ş. ve Vadofone A.Ş.’de planlama ve proses mühendisi olarak görev yaptı.

Toyota ailesinde 2001 yılında Üretim kontrol mühendisi olarak göreve başladı. İlk olarak Paketleme ve Dış Lojistik görevlerini üstlendi. Fabrikaya yurtdışı ve yurtiçinden gelen tüm parçaların lojistik akış ve geri dönüşümlü ambalaj dizayn ve imalatında rol aldı. 2008-2010 döneminde Fabrika içindeki lojistik akışlarının dizayn ve yönetiminde de çeşitli görevlerde bulundu.

2015 yılından bu yana Dış Lojistik ve Ambalaj yönetimi konularına ilaveten, fabrikaya gelen tüm direk/indirek malzeme tedariği ve yedek parça yönetiminden sorumlu Parça tedarik Yönetimi müdür yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

2016 ve 2017 yıllarında 2 yıl suresince OSD (Otomotiv Sanayicileri derneği) Lojistik komitesi başkanı olarak görev yapmıştır.